Przełamanie niemocy!

• autor: piogeb, 2016-09-25 14:14

Po serii kilku spotkań w których nie wiodło się najlepiej podopiecznym Pawła Popieli, KS Radlna odniosła upragnione zwycięstwo! Na własnym boisku pokonali drużynę z Pogórskiej Woli, aż 7 do 1.

Już od pierwszego gwizdka było widać głód wygranej w poczynaniach gospodarzy. Na pierwszą bramkę kibice nie musieli długo czekać. W 8 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnika KS Radlnej, piłka została wybita na 14. metr wprost pod nogi Rafała Ziaji, który silnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Kilka minut później dobrą indywidualną akcją popisał się lewy obrońca gospodarzy Jarosław Zając. Jego rajd z piłką dopiero w polu karnym zatrzymał piłkarz Pogorii a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Szymon Sus. Po rzucie karnym doszło do niesportowego zachowania ze strony golkipera gości, który rzucił piłką jednego z zawodników KS Radlnej. Sędzia w tej sytuacji postanowił wyciągnąć czerwony kartonik. Goście choć grali w osłabieniu to początkowo nie było tego widać. Dopiero w samej końcówce pierwszej części gry Radlnej udało się podwyższyć prowadzenie. Piłkę w polu karnym ręką zagrał zawodnik drużyny przyjezdnych w konsekwencji sędzia podyktował drugi rzut karny. Do piłki ustawionej na jedynastym metrze znów podszedł Szymon Sus i po raz drugi pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie gra gospodarzy wyglądała coraz lepiej, efektem była bramka zdobyta 6 minut po wznowieniu gry. Dawid Jania zagrał do ustawionego w polu karnym Mateusza Łaskawskiego, ten opanował piłkę i uderzeniem na dalszy słupek pokonał golkipera gości. W 65. minucie strzelec dwóch bramek na raty podawał do Mateusza Michalskiego, który zwiódł obrońców w polu karnym i uderzeniem od słupka zdobył swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorów. Piłkarze z Pogórskiej Woli zdołali zdobyć honorowe trafienie. Uderzenie z 30. metra, które początkowo nie wydawało się groźnie sprawiło kłopot nieprzygotowanemu bramkarzowi KS Radlnej. W końcówce swoje premierowe trafienie w drużynie seniorów zaliczył również Dawid Jaśkiewicz, który skorzystał z uprzejmości Mateusza Łaskawskiego i umieścił piłkę w pustej bramce rywala. Na listę strzelców wpisał się również Dominik Walkowicz, który zagarnął piłkę po rzucie wolnym i z 16. metra uderzeniem z woleja ustalił wynik.

KS RADLNALKS Niwka
KS RADLNA   LKS Niwka