Zwycięstwo w spotkaniu derbowym! Przełamanie Szymona Sus!

• autor: piogeb, 2016-10-23 18:28

Zwycięstwem zakończyło się wczorajsze spotkanie derbowe z drużyną LKS Pogórze Pleśna. Po ciekawym widowisku na boisku sportowym w Radlnej, to gospodarze cieszyli się ze zdobytych trzech punktów, wygrywając 3:2.

Pierwsza połowa na pewno nie mogła satysfakcjonować kibiców zgromadzonych na boisku sportowym w Radlnej. Obie ekipy nie potrafiły utrzymać się w posiadaniu piłki. Choć zdecydowanie lepiej szło to piłkarzom gości. Efektem była bramka zdobyta w 18 minucie. Po dobrej akcji zawodnik z Pleśnej znalazł się w dogodnej okazji do oddania strzału, który był na tyle skuteczny, by pokonać Marcina Szablowskiego.

Na drugą połowę podopieczni Pawła Popieli, wyszli zdeterminowani, chcąc jak najszybciej odrobić stratę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kilka minut po wznowieniu gry, piłkę z lewego skrzydła posłał Łukasz Wawrzon. W polu karnym gości w odpowiednim miejscu znalazł się Szymon Sus, który wyrównał stan gry. Gra coraz lepiej układała się piłkarzom KS Radlnej, którzy oskrzydleni golem wyrównującym chcieli pójść za ciosem. Chęci zdobycia drugiej bramki udało się spożytkować. Ponownie w główniej roli wystąpił Szymon Sus, który uderzeniem z 16. metra wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Nie minęło kilka chwil, a Radlna prowadziła już 3 do 1. Wszytko, zaczęło się od przejęcia piłki w obronie. Następni Szymon Sus posłał dokładną piłkę na skrzydło do Łukasza Wawrzona, który zagrał piłkę wzdłuż linii brakowej. Akcję zamykał Mariusz Bajorek, który wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Dwubramkowa przewaga dała sporo luzu zawodnikom gospodarzy. Niestety w defensywie zrobiło się zbyt luźno. Lewy obrońca stracił piłkę  przy linii bocznej. Co uruchomiło natychmiastową kontrę zawodników z Pleśnej. Piłka została zagrana w pole karne do jednego z piłkarzy drużyny przyjezdnych, ten obsłużył swojego kolegę, wysuwając piłkę do pustej bramki gospodarzy.

Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Radlnej 3:2.

KS RADLNALKS Niwka
KS RADLNA   LKS Niwka