Powrót z dalekiej podróży i 3 punkty w starciu ze...

• autor: piogeb, 2017-04-09 16:27
Powrót z dalekiej podróży i 3 punkty w starciu ze Zgłobicami!

Pokonaliśmy w dzisiejszym meczu drużynę LKS Zgłobice 5:2 (0:1). Choć goście rozpoczęli to spotkanie w dziesiątkę, z powodu braku młodzieżowca to oni prowadzili do przerwy 1:0. Dodatkowo w końcówce pierwszej części spotkania drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik ze Zgłobic i goście na drugą połowię wyszli w "9". Choć Radlna miała przewagę liczebną, to goście po raz drugi trafili do siatki. Po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Radlna traciła już dwie bramki. Gospodarze wzięli się do pracy. Bramkę kontaktową zdobył zamykający dośrodkowanie Mateusza Michalskiego - Rafał Jaśkiewicz. Chwilę później było już 2 do 2. Mateusz Łaskawski zagrał piłkę z rzutu rożnego do Mariusza Bajorka ustawionego na rogu szesnastki. Ten silnym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans golkiperowi Zgłobic. Radlna walczyła, by trafić do siatki po raz trzeci. Po wielu nieudanych próbach los w swoje ręce wziął kapitan drużyny gospodarzy. Łukasz Tyrka przyjął podanie na ósmym metrze od Mateusza Łaskawskiego i silnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zgłobice, choć osłabione wyprowadziły kilka groźnych akcji. Jednak na wysokości zadania między słupkami stawał Marcin Szablowski. Goście próbując zdobyć bramkę wyrównującą całkowicie się otworzyły. Wykorzystał to wcześniej już wspomniany Mateusz Łaskawski, który zdecydował się na samotny rajd z własnej połowy. Swoją szarżę zakończył uderzeniem, które minęło golkipera gości i wpadło do siatki. W końcówce ten sam zawodnik faulowany był w polu karnym. Wynik z rzutu karnego ustawił Michał Bober.

Skład: Szablowski - Jaśkiewicz (Łątka), Zając, Bober, Bajorek - Walkowicz, Hońdo, Łaskawski, Tyrka - Sus (Jaśkiewicz), Michalski (Popiela)

KS RADLNALKS Niwka
KS RADLNA   LKS Niwka