KS RADLNALKS Dunajec Zbylitowska Góra

KS Orzeł Lisia Góra - LKS Koszyce Wielkie
LKS Olszynka Ołpiny - KS Ryglice
LKS Ładna - LKS Niwka

Stracone dwa punkty w meczu z Łękawicą

• autor: piogeb, 2017-08-20 11:35

Niestety straciliśmy dwa punkty w starciu z drużyną KS Łękawca-remisując 3:3 (1:0).

Od pierwszego gwizdka, inicjatywa w tym meczu była po naszej stronie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 13 minucie podanie od Bartłomieja Hońdo wykorzystał, Artur Soćko, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie. 10 minut później, ten sam zawodnik znów zaznaczył swoją obecność w notesiku pana sędziego. Niestety po złej decyzji arbitra, Soćko został wyrzucony z boiska i od 23 minuty, nasza drużyna musiała radzić sobie w „10". Pomimo tego, że graliśmy w osłabieniu to w dalszym ciągu to my byliśmy drużyną dominującą. W pierwszej połowie zostaliśmy raz jeszcze pokrzywdzeni przez sędziego, który nie dopatrzył się faulu w polu karnym przy rajdzie naszego prawego pomocnika.

Na samym początku drugiej połowy sędzia główny tego spotkania, odkupił swoje winy w jednej akcji. Kiedy to w 47 minucie bramkarz drużyny gości poprawnie interweniował w polu karnym, on odgwizdał rzut karny dodatkowo wyrzucając bramkarza gości z boiska. Jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Szumlański i wszytko wydawać by się mogło, że zmierza ku dobremu. Jednak nasza drużyna po bramce na 2:0 pogubiła się i oddała inicjatywę drużynie z Łękawicy. W między czasie, kolejną złą decyzję podjął arbiter tego spotkania. Kiedy to nasz golkiper agresywnie zaatakował zawodnika z piłką na przed polu, faul został odgwizdany w naszą stronę. W tej sytuacji natomiast faulował Szablowski, który powinien obejrzeć co najmniej żółtą kartkę.​
 W 70 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową i w dalszym ciągu utrzymywali się dłużej przy piłce. W 79 minucie po dośrodkwoaniu z prawej strony, Szablowski wypiąstkował piłkę wprost na głowę kapitana drużyny gości, który doprowadził do remisu. w 86 minucie znów na boisku sporotwym w Radlnej zapanowała euforia. Kiedy to zawodnik z pola, który zastępował od 47 minuty golkipera gości, wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu naszej drużyny. W zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Kamil Szumlański i to po jego kontakcie, piłka znalazła się w siatce. Niestety w 90 minucie kapitan drużyny gości, po raz kolejny zdołał wyrównać stan gry. Po jego uderzeniu z 25 metra piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Tym samym ustalając wynik tego zwariowanego widowiska na 3:3.

Jak mawia klasyk: „Jeżeli meczu nie da się wygrać, to trzeba go zremisować” i trzeba docenić punkt zdobyty w tym spotkaniu. Jak najszybciej zapominamy o tym meczu, bo już w środę czeka nas kolejny w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu TOZPN, gdzie naszym rywalem będzie drużyna ze Zbylitowskiej Góry.

Skład:
Szablowski - Zając, Wielgus, Jaśkiewicz, Gębski - Szumlański (90 Kukułka), Ziaja, Hońdo, Łaskawski (70 Łątka), Górski (46 Jaśkiewicz), Soćko (23 czerwona)

Bramki:
Soćko