KS RADLNALKS Dunajec Zbylitowska Góra

KS Orzeł Lisia Góra - LKS Koszyce Wielkie
LKS Olszynka Ołpiny - KS Ryglice
LKS Ładna - LKS Niwka

Wygrana w Pucharze Polski!

• autor: piogeb, 2017-08-23 21:03
Wygraliśmy całe spotkanie z drużyną LKS Dunajec Zbylitowska Góra 2:1! Tym samym meldujemy się w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu TOZPN! Jest to nasz pierwszy awans do drugiej rundy od sezonu 2007/08, kiedy to w I rundzie pokonaliśmy na własnym boisku Gosłavię Gosławice (3:1), by w drugiej rundzie przegrać z Dunajcem Zakliczyn (1:3).

Dziś od mocnego akcentu rozpoczęła Radlna, bo już w 11 minucie naszą drużynę na prowadzenie wyprowadził Jakub Wielgus. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Szumlańskiego Wielgus głową skierował piłkę do siatki rywala. Choć Radlna grała w nowym ustawieniu-trójką obrońców, to całkiem dobrze to wyglądało. Pomimo tego, że goście po stracie bramki dążyli do wyrównania, to właśnie dobrze dysponowana defensywa naszej drużyny dzielnie broniła się przed atakami rywala. Dodatkowo świetne spotkanie rozegrał Marcin Szablowski, który niejednokrotnie uchronił naszą drużynę przed startą gola.

Po przerwie, goście dość szybko wyrównali stan gry. Po błędzie w rozegraniu, piłkarze ze Zbylitowskiej Góry cieszyli się ze zdobytej bramki. Gra nieco się wyrównała, jednak to drużyna z ligi okręgowej dłużej utrzymywała się przy piłce. Czas uciekał a wynik nie ulegał zmianie. Aż w końcu na 4 minuty przed upływem regulaminowanego czasu gry, precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Łaskawski. Piłka po jego uderzeniu wylądowała tuż obok lewego słupka, nie dając szans bramkarzowi gości. Tym samym nasz lewy pomocnik zapewnił awans naszej drużynie do II rundy!

...

MKS Tuchovia II Tuchów LKS Ładna